śliwowica łącka gruszkówka wina owocowe bio okowity i destylaty z Łącka
soki owocowe soki owocowe

Napisali o nas

Muzeum Polskiej Wódki

Muzeum Polskiej Wódki

Muzeum Polskiej Wódki - tak to właśnie tutaj od pewnego czasu można zobaczyć nasze okowity zbożowe.
COVID-19 Jak to jest?

COVID-19 Jak to jest?

W Tłoczni Maurer w Zarzeczu koło Łącka jeszcze kilka tygodni temu ustawiały się kolejki kontrahentów i indywidualnych klientów kupujących pyszne soki, nalewki i okowity, z których w Polsce i poza granicami kraju słynie ta rodzinna firma. Kiedy wybuchła pandemia koronawirusa działający, jak trybiki w zegarku biznes nie tylko Krzysztofa Maurera w najlepszym wypadku przystopował. W wielu innych przypadkach po prostu zamarł. - Przeżywaliśmy różne wzloty i trudniejsze okresy - mówi Krzysztof Maurer,...
Makłowicz w Polsce

Makłowicz w Polsce

Śliwowica z Łącka + Robert Makłowicz = świetni odcinek. Już niedługo na ekranach nowy program Makłowicz w Polsce. Będzie smacznie i ciekawie, gorąco i pięknie. Będziemy my - będzie się działo.!
DzieńOjca na www.sklepmaurera.pl

DzieńOjca na www.sklepmaurera.pl

Dzień Ojca w Tłoczni Maurer. Z tej wyjątkowej okazji mamy przygotowane rabaty do -30% na naszym sklepie internetowym www.sklepmaurera.pl Znajdź prezent idealny z tej okazji. Smacznie i naprawdę tanio!
Pijalnia Firmowa w Zabrzeży

Pijalnia Firmowa w Zabrzeży

Zapraszamy do naszej Pijalni Firmowej w Zabrzeży. W punkcie można nabyć nasze produkty oraz posmakować wszystkie, na które masz ochotę. W ostatnim czasie powiększyliśmy również parking więc nie straszne nam przyjęcie większych wycieczek. Dla grup zorganizowanych możemy przygotować specjalne degustacje wraz z obecnością naszego pracownika. Więcej szczegółów możesz uzyskać dzwoniąc 18 444642
Podwieczorek na dwa kieliszki

Podwieczorek na dwa kieliszki

Podwieczorek na dwa kieliszki. Tak nazywała się degoroczna degustacja zorganizowane w Krako Slow Wine w Krakowie. Dwa słowa podsumowania wydarzenia. Niesamowity klimat oraz świetni degustatorowie. :) Może do zobaczenia za rok? Zdjęcia autorstwa: Michał Zięba, Studio Proste
Debiut  roku 2017

Debiut roku 2017

Jak co roku serwis Spirits.com.pl przyznał nagrody  dla najlepszych mocnych alkoholi roku. Nasza porzeczkowica z czernych porzeczek otrzymała Debiut roku 2017 w kategorii - okowita owocowa.
Destylat Roku

Destylat Roku

Podczas trwania Festiwalu Smaku w Grucznie nasz destylat z Czarnego bzu został mianowany destylatem roku! :) Dla nas to wielkie i miłe wyróznienie. Dziękujemy za uznanie!

" Tłoczenie soków jabłkowych to dla mnie nie tylko biznes..."

" Tłoczenie soków jabłkowych to dla mnie nie tylko biznes..." Dalsza częśc artykułu w środku po kliknięciu w link.  Artykul powstal dzięki: Gazeta Rzeczpospolita.
Złoty Medal w kategorii Okowita roku

Złoty Medal w kategorii Okowita roku

Serwis Spirits.com.pl wspólnie z magazynem "Aqua Vitae"  po raz drugi przyznał nagrody dla najlepszych mocnych  alkoholi roku. W tym roku łącznie pod uwagę branych  było 2098 mocnych alkoholi z 82 krajów. Konkurs był dwuetapowy, najlepsze alkohole otrzymywały nominacje do złotych i srebrnych medali w poszczególnych kategoriach.
news

Zejście z drzewa...

Lub z krzaka. Przemiana pierwotnej owocowej formy w formę wyższą nierzadko wręcz artystyczną - destylat... Taki zaczyna się artykuł, który pojawił się w magazynie Kuchnia.. W daleszej części można przeczytac także recenzję.
Polagra Food 2015

Polagra Food 2015 "Spotkaj przyszłość" czyli Polagra Food 2015

"Spotkaj przyszłość" czyli Polagra Food 2015 artykuł o takiej nazwie pojawil się ostatnio w polsko-włoskiej gazecie "Gazzetta Italia".
Manufaktura Maurera Łąckie zapachy

Manufaktura Maurera Łąckie zapachy

W ekskluzywnym magazynie o alkoholach AQUA VITAE  pojawił sie artykuł o nas i  naszych alkoholach...
sliwowica-z-lacka

sliwowica-z-lacka

Na samą myśl o niej niektórym kreci się w głowie. Śliwowica niespełna od dwóch lat jest już legalnie produkowana w Łącku i pomimo swojej wysokiej ceny, zyskuje coraz większą popularność./ fot: Damian Radziak
Okowity z Łąckich Owoców...

Okowity z Łąckich Owoców...

Soki produkowane przez Tłocznię Maurera rekomendowane są przez Slow Food, otrzymały też wyróżnienie „Nasze kulinarne dziedzictwo”. Swój doskonały smak zawdzięczają owocom rosnącym w łąckich sadach. A gdyby tak z tych pysznych owoców przygotować  destylaty?
POD PRĄD

POD PRĄD

Idą święta i telewizja pewnie znowu ogłosi, że to „czas zadumy i refleksji”. Banał (możemy się śmiać), ale prawdziwy: każdy, siedząc przy wigilijnym stole i łamiąc się opłatkiem z bliskimi, mimowolnie rozmyśla: co dotąd osiągnął, co mu się udało, a co nie, jaki chciałby być, a jaki nie chciałby. Z pewnością odwaga w realizacji celów, niepoddawanie się owczym pędom, podążanie własną drogą to cechy charakteru cenione przez wielu.  
Owocowa obojętność sfer

Owocowa obojętność sfer

Koincydencja to zjawisko polegające na tym, że zbiegają się w czasie wydarze nia niezwiązne ze sobą na zasadzie przyczyny i skutku, ale związane tematycznie. Przeważnie są zabawne, a niektórzy do szukują się w nich ukrytych znaczeń: Carl Gustav Jung pisał, że jest to dowód na istnienie tajemniczej siły porządkującej świat. Seria koincydencji spotkała mnie, gdy postanowiłem na pisać o polskich winach owocowych, ale do realizacji jakoś się nie kwapiłem.
No to się doczekaliśmy!

No to się doczekaliśmy!

Czego? Pierwszej po wojnie legalnej śliwowicy łąckiej. Która – żeby było śmieszniej – nie ma prawa nazywać się śliwowicą łącką. Ale o tym za chwilę. Na razie przedstawmy jej autora. Krzysztof Maurer z pewnością jest znany wielu czytelnikom jako producent doskonałych ekologicznych soków owocowych. Od 1996 r. ma sad we wsi Zarzecze koło Łącka, soki tłoczy od 2002 r.
Pierwszy łyk legalnej śliwowicy. Wkrótce dystrybucja.

Pierwszy łyk legalnej śliwowicy. Wkrótce dystrybucja.

Po 22 latach starań mieszkańców gminy Łącko jednemu z nich udało się wreszcie zalegalizować słynną śliwowicę. Krzysztof Maurer przeszedł całą procedurę uzyskania akcyzy na alkohol...
70-procentowa okowita prosto z Łącka

70-procentowa okowita prosto z Łącka

Biznesmen z Łącka robi legalnie alkohol ze śliwek, ale nie nazywa go "łącką śliwowicą", bo ta nazwa jest zastrzeżonym znakiem towarowym...
Można robić śliwowicę legalnie. Jest pierwszy wytwórca!

Można robić śliwowicę legalnie. Jest pierwszy wytwórca!

Przedsiębiorca i sadownik z Sądecczyzny zalegalizował produkcję okowit owocowych. 70-procentowy alkohol legalnie można kupić na razie tylko w jednym miejscu w Polsce...
Śliwowica z Łącka. Perypetie z legalizacją słynnego trunku.

Śliwowica z Łącka. Perypetie z legalizacją słynnego trunku.

Krzysztof Mauer, który jako pierwszy producent z gminy Łącko uzyskał akcyzę na legalne wytwarzanie 70-procentowej śliwowicy, nie może posługiwać się nazwą "Łącka Śliwowica".